دانشگاه کرمانشاه مقام پنجم مسابقات جهانی ماشینهای شیمیایی را کسب کرد

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، مسابقات Chem-E-Car از سری مسابقات علمی است که بین دانشجویان مهندسی شیمی از حدود شش سال پیش در سطح ملی آغاز شد.
در این مسابقه ماشین های ارائه شده بر مبنای انرژی حاصله از یک واکنش شیمیایی به حرکت درآمده و با واکنش شیمیایی دوم نیروی محرکه قطع و ماشین متوقف می شود.
تنظیم شدت واکنش ها با تغییر متغیرهای مؤثر متناسب با مسافت تعیین شده برای حرکت و توقف به موقع شرایط رقابت را فراهم می نماید.
دانشگاه صنعتی کرمانشاه پس از کسب رتبه دوم در مسابقات ملی Chem-E-Car در سال 87 در دانشگاه صنعتی شریف به همراه دانشگاه های شهید باهنر کرمان (رتبه ی اول) – صنعتی شریف (رتبه ی سوم ) به دومین مسابقات بین المللی Chem-E-Car در کشور کانادا معرفی شد.
این مسابقه هم زمان با هشتمین کنگره جهانی مهندسی شیمی در شهر مونترال کانادا برگزار شد. ماشین های ارائه شده در این مسابقه در دو قسمت پوستر و آزمون عملکرد مورد داوری قرار گرفتند. در بخش پوستر بررسی های فنی – ایمنی و زیست محیطی ماشین مورد ارزیابی و داوری قرار گرفت و تعداد 10 دانشگاه جهت انجام آزمون عملکرد ماشین انتخاب شد.
ماشین ساخته شده به دست دانشجویان دانشگاه صنعتی کرمانشاه توانست پس از اخذ تاییدیه های فنی لازم از سوی کمیته ی داوران به بخش علکرد ماشین راه یابد و رتبه پنجم مسابقات را کسب نماید.
ترتیب 10 دانشگاه برتر در مسابقات جهانی به صورت زیر است:
1) دانشگاه Puerto Rico
2) دانشگاه صنعتی Monterrey
3) دانشگاه Scuderia Cooper Union
4) دانشگاه LSU-Swamp Thing (آمریکا)
5) دانشگاه صنعتی کرمانشاه
6) دانشگاه Cornel (کانادا)
7) دانشگاه Waterloo(کانادا)
8) دانشگاه British Colombia (کانادا)
9) دانشگاه صنعتی Curtin (استرالیا)

/ 2 نظر / 11 بازدید
علی امیری

سلام و خدا قوت من دانشجوی مهنسی پتروشیمی هستم وبلاگم در مورد اختراعاته ممنون میشم منو لینک کنید به ادرس mei1.blogfa.com و به نام ایده های نوین مهندسی اختراعات و ابداعات ممنونم

علی امیری

سلام و خدا قوت من دانشجوی مهنسی پتروشیمی هستم وبلاگم در مورد اختراعاته ممنون میشم منو لینک کنید به ادرس mei1.blogfa.com و به نام ایده های نوین مهندسی اختراعات و ابداعات ممنونم