برنده بخش جانبی جایزه بسم الله : عشق به خدا در اثر برگزیده متجلی است

این هنرمند بیست ساله کشورمان در ششمین جشنواره بسم الله که از هفتم شهریوماه در تهران در حال برگزاری است موفق شد که جایزه بخش جانبی این جشنواره با موضوع صلح و بشریت را دریافت کند.
وی درگفت وگو با خبرنگار ایرنا یادآور شد : امسال با یک اثر پوستر با موضوع صلح و بشریت در بخش ویژه به همراه دو اثر با موضوع بسم الله در ششمین جشنواره بسم الله شرکت کردم که در بخش ویژه موفق به دریافت جایزه از این جشنواره شدم .
این هنرمند در مورد اثر برگزیده خود در جشنواره بسم الله گفت : این پوستر در واقع انسانی را نشان می دهد که با دست راست قلبش را گرفته و بر روی دست راست او که بالا گرفته شده پرنده ای با شاخه زیتون آشیانه کرده است .
وی خاطرنشان کرد که برای خلق این پوستر دو رنگ سیاه و سفید استفاده شده چرا که این دو رنگ نماد شب و روز ، فرشته و اهریمن و هر انچه خوبی و بدی در دنیا است و تنها برای نمایش شاخه زیتون زنگ سبز به کار برده شده است.
این گرافیست جوان در مورد هدف از این پوستر و به کار گیری رنگ سیاه و سفید یاداور شد که منظور من این بوده که بشریت باید صلح را به عنوان نماد سفید برگزینند و از نژاد پرستی ، خشونت و هرگونه بدی و بدخواهی در جهان پرهیز کنند .
سعدی دو اثر با موضوع "بسم الله " نیز به ششمین جشنواره بسم الله ارایه کرده است که این دو اثر نیز با شیوه خاصی تهیه شده اند .
وی در مورد اثار بسم الله خود توضیح داد : در این دو اثر از شیوه بداهه نوازی استفاده شده است و بدون این که از قبل طرحی را در ذهن داشته باشم با استفاده از ابزاری همچون شیشه خرد شده و پیچ گوشتی بر روی مقوا ، "بسم الله " را نوشتم و بعد این اثار اسکن و سپس به وسیله رایانه نیز تمیزکاری هایی بر روی انها انجام شد و پس از تکمیل کار ، انها را به جشنواره ارسال کردم .
عباس سعدی متولد 1367 است و تاکنون اثار خود در زمینه های پوستر ، طراحی و گرافیک را به جشنواره های مختلف همچون پرتو حسن ، عاشورا و دیگر نمایشگاه های فرهنگی و هنری ارسال کرده است .
وی فارع التحصیل رشته گرافیک در مقطع کاردانی است و در حال حاضر نیز دانشجوی همین رشته در مقطع کارشناسی در دانشگاه اصفهان است .
ششمین جشنواره بسم الله از هفتم شهریورماه در فرهنگسرای نیاوران فعالیت خود را اغاز کرد و اثار این جشنواره از روز دوشنبه به مجموعه سینمایی پردیس ملت رفت و قرار است تا پنجم مهرماه در این مکان به نمایش گذاشته شود .

/ 0 نظر / 10 بازدید