سرگذشت زنان مسلمان شده آمریکا با عنوان جدید منتشر شد

به گزارش روز چهارشنبه خبرنگار فرهنگی ایرنا، این کتاب در سال 1995 با عنوان "Daughters of Another path" در ایالت متحده آمریکا منتشر شد و به دلیل استقبال مناسب اقشار مختلف مردم این کشور به چاپ پنجم رسید و به سایر زبان‌ها ترجمه شد.
نویسنده این کتاب سال‌های متمادی در مدارس و مراکز آموزشی مشاور امور اجتماعی و خانوادگی بوده و آثاری پژوهشی زیادی درباره مسیحیت و نقش آن در اجتماع و خانواده، همچنین مسایل و مشکلات مربوط به نقش اجتماعی زنان در آمریکا نگاشته است.
انگیزه اصلی وی از نوشتن این کتاب ازدواج دخترش با یک دانشجوی ایرانی و رویدادهای پس از آن به ویژه گرویدن دخترش به دین مبین اسلام است. مطالب کتاب، تجربیات و داستان زنان و دختران آمریکایی نوآیین مسلمان، شوق‌ها، آرزوها، هدف‌ها و سختی‌های ایشان در سازگاری با جامعه‌ای است که در آن زندگی می‌کنند.
زنان و دختران نوآیین مسلمان آمریکایی در خلال طرح داستان و تجربیات‌شان درباره گذشته‌شان، دلایل اسلام آوردن و پذیرش اصولی که به نظر آنها بسیار جذاب است و اینکه این اصول برای خودشان و خانواده‌هایشان چه معنا و مفهوم رهایی‌بخش داشته است، صحبت می‌کنند.
کتاب "فرزندان راهی دیگر" در ده فصل به مسایل اعتقادی و اجتماعی آمریکایی‌هایی که به دین اسلام گرویده‌اند و تباینات فرهنگی در جامعه آمریکا که بعضی از ارزش‌هایش مثل مفهوم آزادی به شکلی پیچیده در تضاد با فرایض دینی و اخلاقی قرار گرفته‌اند، بحث کرده است.
کتاب " فرزندان راهی دیگر" در 210 صفحه و با قیمت 72هزار ریال ، توسط انتشارات دف منتشر و راهی بازار نشر شده است.

/ 0 نظر / 14 بازدید