معاونت علمی ریاست جمهوری هووی وزارت علوم نیست!

به گزارش روز چهارشنبه خبرنگار فرهنگی ایرنا، لاریجانی همچنین از معاونت علمی و وزارت علوم به عنوان یاریگر هم در آینده یاد کرد و به این ترتیب به شایعات اخیر مبنی بر حذف معاونت علمی ریاست جمهوری پایان داد.
مراسم معارفه دکتر "کامران دانشجو" وزیر جدید علوم، تحقیقات و فناوری و تودیع دکتر "محمدمهدی زاهدی" وزیر پیشین علوم شامگاه سه شنبه که در تالار ابوریحان بیرونی دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد با حاشیه های متنوعی همراه بود.

**
مجری مراسم زمانی که قرار شد دکتر "کامران دانشجو" را برای حضور در جایگاه فرا بخواند، نام وی را "فرهاد دانشجو " اعلام کرد که حضار صدا زدند: کامران!
مجری مراسم گفت: بنده با اخوی ایشان دکتر فرهاد دانشجو رییس دانشگاه تربیت مدرس آشنایی دارم و این دلیل باعث اشتباه شد.
**
مهندس "اسفندیار رحیم مشایی" مشاور ارشد و رییس دفتر رییس جمهور که به نمایندگی از دکتر "محمود احمدی ن‍ژاد" در این مراسم شرکت و پیش از اذان مغرب سخنرانی خود را آغاز کرده بود، آنچنان گرم سخنرانی بود که متوجه عبور زمان از اذان مغرب نشد و با یادداشتی که یکی از مجریان مراسم به دست وی داد، سخنان خود را کوتاه کرد.
مشایی سخنان خود را بر پایه علم و استفاده از احادیث و آیات قرآنی طرح ریزی کرده بود و در پایان صحبت‌های خود، گفت: با توجه به اینکه تازمان ظهور امام زمان(عج الله تعالی فرجه الشریف) فقط دو بخش از علوم شناخته خواهد شد ، در زمان ظهور، ایشان 25 بخش دیگر آن را عرضه خواهند کرد.
مشایی تاکید کرد: در آن زمان مردم برای اثبات حقانیت و صداقت امام زمان (عج) سوالی از جنس علم از ایشان خواهند پرسید.
**
طولانی شدن برنامه به دلیل تعدد سخنرانان، موجب شد که وزیر جدید علوم به عنوان آخرین سخنران مراسم، صحبت های خود را پس از اذان مغرب، حدود ساعت 8 شب و به طور بسیار خلاصه ارائه کند.
**
در این مراسم، شخصیت های مطرح علمی فرهنگی، روسای دانشگاهها، پژوهشگاهها، مراکز رشد و پارک های علم و فناوری سراسر کشور در تالار ابوریحان بیرونی دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد.
اسفندیار رحیم مشایی، مشاور ارشد و رییس دفتر ریاست جمهوری، غلامعلی حدادعادل، رییس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی، محمدجواد لاریجانی، رییس پژوهشگاه دانش‌های بنیادی، صادق واعظ زاده، معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری و جمعی از نمایندگان مجلس نیز از حاضران دراین مراسم بودند.
**
یکی از نکات جالب این مراسم، قرار گرفتن روسای دانشگاههای هم استان و یا همزبان در کنار یکدیگر بود به نحوی که روسای دانشگاه‌های بابل، گیلان و مازندران در کنار یکدیگر دیده می‌شدند.
**
سالن ابوریحان بیرونی به قدری شلوغ بود که دیگر جایی برای نشستن نبود و بسیاری از دعوت شدگان در حالت ایستاده مراسم را دنبال می‌کردند.
**
مجری مراسم پس از پایان سخنان "مشایی" که تا 20 دقیقه پس از اذان مغرب ادامه یافت، گفت: همه روزه هستند و می‌خواهیم مراسم اهدای لوح یادبود و معارفه و تودیع را برگزار کنیم و با توجه به اینکه به زمان اذان مغرب نزدیک می‌شویم...
در این هنگام، حضار یادآوری کردند که از وقت اذان گذشته است.
**
در هنگام دعوت مجری مراسم از دانشجو و زاهدی برای حضور در جایگاه، با برخاستن این دو از روی صندلی، برق فلاش دوربین عکاسان سالن را تا لحظاتی غرق در نور کرد.

**
زاهدی ضمن حضور در جایگاه پشت میکروفون قرار گفت و گفت: بنده در صحبت‌هایم از خیلی‌ها عذرخواهی کردم، اگر کسی جامانده بگوید تا از او نیز عذرخواهی کنم که این جمله وی با خنده حضار روبه رو شد.
وزیر پیشین علوم، همچنین گفت: یک عذرخواهی هم باید از خانواده‌ام داشته باشم که در این چهارسال مرا همراهی کردند و من فقط در طی چند روزی که وزیر نبودم و کمتر از 10 روز با روزهای جمعه توانستم در کنار آنها بوده و شام را در کنار آنها صف کنم . پس از پایان سخنان زاهدی، یکی ازمسوولان گفت که برای او کف بزنید.این درحالی بود که پیش از این، مجری برنامه از حضار درخواست کرده بود به حرمت شب قدر و ضربت خوردن حضرت علی (ع) از کف زدن خودداری کرده و به جای آن صلوات بفرستند اما ظاهرا سخنرانان مراسم، این نکته را فراموش کرده بودند.
**
یکی دیگر از حاشیه‌های این مراسم عدم حضور "عبدلله جاسبی" رییس دانشگاه آزاد اسلامی در این مراسم بود، البته "محمدرضا کریمی"، رئیس مرکز اطلاع رسانی دانشگاه آزاد در این مراسم حضور داشت.
**
در ضیافت افطار که پس از پایان این مراسم در رستوران دانشگاه شهید بهشتی شروع شده بود، زاهدی و دانشجو سر یک میز نشسته و افطار کردند.
**
پس از پایان ضیافت افطار، معاونان وزارت علوم، مدیران و کارمندان این وزارت، روسای دانشگاهها و مراکز پژوهشی و مراکز رشد و پارک های علم و فناوری برای عرض تبریک به وزیر جدید و خداحافظی از وزیر پیشین نزد آنها رفتند.
**
در مراسم رسمی معارفه و تودیع که با اهدای لوح یادبود همراه بود، مجری مراسم از مهندس "اسفندیار رحیم مشایی" رییس دفتر رییس جمهور، دکتر "حداد عادل" رییس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی، حجت الاسلام دکتر "صدرالدین شریعتی" رئیس دانشگاه علامه طباطبایی و دکتر "فرهاد رهبر" رییس دانشگاه تهران به نمایندگی از روسای دانشگاههای تهران و دکتر "علیرضا عاشوری" رییس دانشگاه فردوسی مشهد به نمایندگی از روسای دانشگاههای غیرتهرانی برای حضور در جایگاه دعوت کرد.
**
مجری مراسم از حجت الاسلام والمسلمین "محمد محمدیان" رییس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاهها نیز برای حضور در جایگاه دعوت کرد که وی در آن زمان در سالن حضور نداشت و گفته می شد که "محمدیان" برای اقامه نماز مغرب از سالن خارج شده است .
**

/ 1 نظر / 35 بازدید
میترا نصیری

سلام وبلاگ قشنگی و پر محتوی داری به وبلاگ منم سری بزن تا با هم بیشتر همکاری کنیم ، مطمئن باش بدون هیچ هزینه و وقت ، اصلآ بدون کلیک روی تبلیغات و عضو شدن تو سایتهای مختلف می تونید درآمد داشته باشی مهم اینکه هر وقت که تو اینترنت بری حالا هرکاری داشته باشی دانلود کردن یا وبلاگ update کردن و غیره برات درآمد حساب می شه چیزی واقعا از دست نمی دی حتی اگه وقتی براش نذاری هر 5 ماه $20 می گیری