نمایش هفت فیلم سینمایی در ایام سوگواری حضرت علی (ع)

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از روابط عمومی سیما، فیلم های سینمایی و تلویزیونی «بشارت منجی»، «نفرت انگیز»، «زمانی برای پشیمانی»، «آبی گاهی آسمان»، «سکوت در خط مقدم غربی»، «مراقب باش» و «دفتری از آسمان» پنجشنبه و جمعـه 19 و 20 شهـریور ماه جاری از شبکه هـای یک، دو، سه، چهار و تهــران پـخش می شـود.

** شـبـکـه یــک
------------------
«بشارت منجی» به کارگردانی نادر طالب‌زاده جمعه 20 شهریور ماه جاری ساعت 16 از شبکـه یک سیما پخش می شــود.
در خلاصه داستان «بشارت منجی» آمده: در روزگاری که کاهنان، رومی‌ها و حکومت فاسد هیرودس زمام امور یهودیه (فلسطین) را در دست داشتند پیامبری با نشانه توحید و عرفان ظهور کرد. وی در برابر زور و فساد هیرودس و رومی‌ها مقاومت کرد، اما تزویر کاهنان موثر افتاد و او به خواست خدای خود لبیک گفت و عروج کرد.
احمـــد نجفی، فتحعــلی اویسی، احمد سلیمان‌نیا، مرتضی ضرابی، اکبر سنگی، زنده‌ یــاد رضا سعیدی، ولی ‌الله مومنی، محمدعلی ساربان، افشین زارعی و سیروس اسنقی در «بشارت منجی» ایفای نقش کرده‌اند.

** شـبـکـه دو
----------------
فیلم سینمایی «نفرت انگیز » جمعه 20 شهریور ماه ساعت 17 و 15 دقیقه از شبکـه دو سیما پخش می شود.
داستان در مورد "اشد" مرده، مسلمان سوری الاصلی است که با داشتن مدرک دکترا در زمینه شیمی، در شهر نیویورک به کار رانندگی تاکسی اشتغال دارد. وی انسان مؤمن و خوش قلبی است که سرپرستی خانواده برادرش در آمریکا را برعهده دارد، چرا که برادر او در زمان آمدن به آمریکا در فرودگاه جی.اف.کا بازداشت و سپس به زندان گوانتانامو فرستاده شده است.
فیلم سینمایی «نفرت انگیز» به کارگردانی جف استنزلر سال 2005 ساخته شده است.

** شـبـکـه ســه
-------------------
فیلم تلویزیونی «زمانی برای پشیمانی» به کارگردانی اسماعیل فلاح پور پنجشنبه 19 شهریور ساعت 20 و پنج دقیقه از شبکه سه سیما پخش می شود.
این فیلم داستان سه دوست قدیمی است که در کار صنعت چوب فعال هستند که به خاطر مشکلاتی که برای مصطفی عابدی (یکی از این سه نفر)‌ پیش می‌آید، مجبور می‌شود از دوستش حمید کاشف، مبالغ زیادی پول قرض کند، اما در موعد پرداخت، مشکلات پیش‌بینی ‌نشده‌ای به وجود می‌آید که نمی‌تواند طلب دوستش را بپردازد. همین موضوع باعث می‌شود حمید کاشف از راه قانونی وارد شود. مصطفی عابدی به زندان می‌افتد و تلاش‌های دوست مشترک این دو یعنی رسول رسولی نیز راه به جایی نمی‌برد، اما خیلی زود اتفاقی می‌افتد که روند ماجراها کاملا عوض می‌شود.
در فیلم تلویزیونی «زمانی برای پشیمانی» محمود عزیزی (مصطفی عابدی)‌، حبیب دهقان‌نسب (رسول رسولی)‌، عبدالرضا اکبری (حمید کاشف)‌، سهیلا رضوی، مینا نوروزی، مهوش وقاری، آرام جعفری، کامران تفتی، حامد کلاهداری و حوریه امیری بازی کرده اند.
فیلمنامه سریال «زمانی برای پشیمانی» را ایرج محمدی و سعید جلالی به نگارش درآورده‌اند و سعید مهران و علیرضا محمدی هم آن را در گروه فیلم و سریال شبکه سه تهیه کرده اند.
صبح جمعه ساعت 11 و 10 دقیقه فیلم تلویزیونی «آبی گاهی آسمان» به کارگردانی و تهیه کنندگی پرند زاهدی از شبکه سه سیما پخش می شود.
در این فیلم می بینیم: کامیاب پس از سال ها برای خاکسپاری پدرش به ایران می آید. در مقابل باغی به او به ارث می رسد که مادر یک شهید در آنجا زندگی می کند و خاطراتی از دوران کودکی کامیاب در آن است. در ادامه داستان بر سر ارث و همچنین باغ مادر شهید اتفاقاتی بروز می کند.
نسرین مقانلو، سیروس ابراهیم زاده، مهدی سلوکی، مهوش افشارپناه، شیوا خسرومهر و نیایش ترک زاده در فیلم تلویزیونی «آبی گاهی آسمان» از تولیدات سال 87 مرکز سیمافیلم، به ایفای نقش پرداختند.

** شـبـکـه چـهــار
---------------------
فیلم سینمایی «سکوت در خط مقدم غربی» پنجشنبه 19 شهریور ساعت 15 و 10 دقیقه از شبکه چهار سیما پخش می شود.
در این فیلم به نویسندگی پل موناش و ریک ماریا ریملرک می بینیم: پل بندر دانشجوی آلمانی که به نقاشی هم علاقمند است، تحت تبلیغات نژاد پرستی آلمانی به ارتش می پیوندد و به همراه رسته نظامی خود شروع به آموختن آموزش نظامی زیر نظر یک فرمانده نه چندان محبوب می کنند. سرانجام سربازان برای حضور در خط مقدم آماده می شوند.
ریچارد توماس، ارنست بورگنـایــن و دانالـد پلـیـزنـس در فیلم سینمایی «سکوت در خط مقدم غربی» به کارگردانی دلـبـرت مان محصول سال 1979 کشورهای انگلیستان و آمریکا بازی کرده اند.
فیلم سینمایی «مراقب باش» جمعه 20 شهریور ساعت 20 و 45 دقیقه در قالب برنامه «سینما 4» از شبکه چهار سیما پخش می شود.
در خلاصه داستان فیلم آمده: خانم گوردون بیوه‌ای که شوهرش را در جنگ از دست داده، برای کارهای خانه ندانسته کارگر مردی به نام هاوارد را استخدام می‌کند که دچار اختلال روانی است و به همین دلیل در گذشته و در هر کاری ناموفق بوده و نسبت به خود احساس بدی دارد.
رابرت رایان و ایدا لوپینو در فیلم سینمایی «مراقب باش» به کارگردانی هری هورنر محصول سال 1952 کشور آمریکا به ایفای نقش پرداختند.

** شـبـکـه تـهـران
--------------------
فیلم سینمایی «دفتری از آسمان» به کارگردانی پرویز شیخ طادی جمعه 20 شهریور ساعت 14 از شبکه تهــران سیما روی آنتن می رود.
این فیلم داستان طوبی است که دفتری از آسمان دارد که نشانی صدها مادر داغ‌دار در آن است. مادرانی که فرزندان‌شان در جنگ تحمیلی شهید شده اند و حالا در آرزوی دیدار آنها هستند. آرزویی که در واقعیت جاری محال و رویایی به نظر می رسد. طوبی رازی را می داند و قصد دارد آن را با دیگران تقسیم کند. به مادران شهید وعده دیدار داده اند، اما کسی او را باور ندارد. هر کدام از مادران نامه ای از جای نامشخصی دریافت می کنند که به آنها وعده داده تا در روز و زمان خاصی برای ملاقات با فرزندان شهیدشان به جایی بروند.

/ 0 نظر / 14 بازدید