کودکان و نوجوانان کرد در برنامه های ماه مبارک رمضان کانون شرکت کردند

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از کانون پرورش فکری کودکان، شرکت کنندگان در این جشنواره به اجرای برنامه‌های قرآنی شامل هم‌خوانی قرآن، دکلمه، قرائت قرآن، ترجمه قرآن و دف نوازی، اجرای سرود و نمایش عروسکی، تک‌نوازی، اذان و قرائت آثار ادبی با موضوع نماز و روزه پرداختند.
مدیر کانون استان کردستان در این جشنواره گفت: برگزاری چنین جشنواره‌هایی موجب ارتباط ، انس و تعامل بیشتر کودکان و نوجوانان با قرآن کریم می شود.
"عباس حسین پناهی" افزود: گردهم آمدن کودکان و نوجوانان در این جشنواره قرآنی و شناسایی استعدادهای نهفته آنان در بسترهای مختلف قرآنی از اهداف این جشنواره است.
وی ایجاد انگیزه بیشتر در کودکان و نوجوانان نسبت به مسائل دینی، قرآنی و تربیتی، ترویج آیین اسلامی و درونی کردن مسائل قرآنی برای کودکان و نوجوانان و جهت‌دهی استعدادهای هنری نوجوانان به سمت قرآن کریم را از دیگر اهداف جشنواره شکوفه‌های قرآنی برشمرد.
به اعتقاد حسین پناهی فضای معنوی و آرام‌ خانه‌ها در ماه رمضان به ویژه در هنگام افطار و سحر که اعضای خانواده بر سر یک سفره می‌نشینند، می‌تواند تأثیرات غیرمستقیم، اما شگرفی را در تربیت خانواده به ویژه تربیت بچه‌ها بر جای گذارد.
کانون استان کردستان علاوه بر این، با هدف ایجاد ارتباط نسل کودک و نوجوان با فرهنگ و سنت‌های دینی برنامه‌های مذهبی گسترده‌ای را به مناسبت ماه مبارک رمضان در مراکز خود به اجرا درآورده که برنامه سی روز، سی قصه قرآنی در مرکز فرهنگی هنری قروه از آن جمله است.
در این فعالیت مربیان مرکز فرهنگی هنری کانون قروه به مناسبت ماه رمضان هر روز یکی از قصه‌های قرآنی را برای کودکان و نوجوانان قصه‌گویی می‌کنند.
در همین حال هر روز یک حدیث و یک حکایت نیز برای کودکان و نوجوانان در طول ماه رمضان بازگو می‌شود.
همچنین بیش از 100 نفر از اعضای دختر این مرکز و مادران آنها پای سفره افطاری ماه مبارک رمضان نشستند و بعد از اقامه نماز جماعت دعای توسل را قرائت کردند.
مرکز قروه همچنین در طول ماه رمضان، شخصیت امام علی (ع) را به صورت حضوری به اعضا معرفی می‌کند.
بر اساس این گزارش همچنین مرکز فرهنگی هنری شماره چهار کانون سنندج مسابقه‌ای ادبی با عنوان "اولین باری که روزه گرفتم" برگزار می‌کند.
این مرکز از کودکان و نوجوانان، مربیان و اعضای مراکز کانون شهر سنندج خواسته است تا آثار خود را در قالب شعر، قطعه ادبی و خاطره‌نویسی تا 21 شهریورماه به این مرکز فرهنگی هنری ارسال کنند.
در فعالیتی دیگر دختران عضو مرکز فرهنگی، هنری شماره 3 بهاران سنندج میهمان مسجد بدر بهاران این شهر شدند و با شرکت در نماز جماعت به همراه مربیان فرهنگی مرکز به عبادت و نیایش با خدای خویش پرداختند.
مربیان کانون در این مراسم که به مناسبت ماه مبارک رمضان و آشنا شدن بیشتر اعضا با مسجد انجام شد، ضمن بحث در مورد عبادات ماه رمضان و شب‌های قدر، کودکان و نوجوانان را به نماز و نیایش ترغیب کردند.
در مرکز فرهنگی هنری شماره 1 سقز نیز برنامه‌های متنوعی به مناسبت ماه مبارک رمضان در حال اجرا است.
اعضای این مرکز در فعالیتی جذاب و هنرمندانه، احساسات خود را درباره ماه نزول قرآن برروی لوح‌های گلی حک کردند.
برپایی ایستگاه نقاشی، قصه‌گویی قصه‌های قرآنی، ختم جز سی‌ام قرآن، برپایی کلاس قرآن و احکام از دیگر برنامه‌های اجرایی مرکز شماره یک سقز به مناسبت ماه مبارک رمضان است.
دختران عضو این مرکز نیز با پوشیدن چادر نماز، دست‌های همیشه سبز دعا را به سوی آسمان بلند کردند و به صورت گروهی سرود چادر را اجرا کردند.

/ 1 نظر / 31 بازدید
بهرام محمد پور

فیلم های جدید اضافه شد هر روز 2 فیلم جدید به این لیست اضافه می شود. فیلم ها با قیمتی پایین و بدون دریافت هزینه پستی برای شما ارسال می شود حتما بیایید اطمینان کنید - ضرر نمی کنید