شالویی:اختلاف سلیقه های همیشگی مانع برپایی دوسالانه ها است

" محمود شالویی " روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اختلاف نظر و اختلاف سلیقه موجود در برپایی دهمین دوسالانه پوستر تهران یاداور شد که این اختلاف ها کوتاه مدت است و با مذاکره و گفت وگو رفع می شود .
وی گفت : من به تداوم همکاری های انجمن گرافیک با این دوسالانه خوشبین هستم زیرا می دانم همه این هنرمندان دل در گرو این هنر دارند و همه انها دلسوز هستند و برای رشد و تعالی هنر گرافیک فعالیت می کنند .
شالویی ابراز امیدواری کرد که با نزدیک شدن به زمان برپایی دو سالانه پوستر در ابان ماه مذاکرات و گفت وگو ها بیشتر شود و با این ارتباطات بیشتر ، اختلاف نظر ها به کمترین حد ممکن برسد .
چندی پیش همزمان با استعفای دو نفر از اعضای شورای سیاستگذاری دهمین دو سالانه بین المللی پوستر ، اختلاف نظر در مورد مجریان برپایی این دوسالانه و چگونگی نقش انجمن گرافیک ایران در برپایی این دو سالانه بالا گرفت .
به گزار ایرنا ، در ماه گذشته " مسعود سپهر " به همراه " مجید عباسی "از اعضای شورای سیاستگذاری دهمین دوسالانه بین‌المللی پوستر تهران که نامش در فراخوان این دوسالانه نیز ذکر شده بود ،‌ استعفا کردند و پیش از آن نیز" ایدین اغداشلو " از اعضای هیات داوران این دوسالانه استعفا کرد.
" امرالله فرهادی " دبیر انجمن طراحان گرافیک ایران در این مورد گفت که مرکز هنرهای تجسمی وزارت ارشاد از هنرمندان درخواست کرده که به صورت شخصی در این دوسالانه مشارکت داشته باشند و نام انجمن را از این بیینال ( دوسالانه ) حذف کنند؛ این در حالی است که براساس آیین نامه مصوب دفتر هنرهای تجسمی وزارت ارشاد تمامی انجمن های هنری تخصصی باید در برپایی دوسالانه های هنری مشارکت داشته باشند .
از سوی دیگر " قباد شیوا " رییس دهمین دوسالانه پوستر تهران نیز در واکنش به استعفای اعضا و اعلام نظر دبیر انجمن گرافیک تاکید کرد که استعفای اعضای شورای سیاستگذاری اتفاق خاصی نیست و افراد جانشین برای آنان مشخص می شود .
وی گفت :سیاست معاونت هنری وزارت ارشاد و دفتر هنرهای تجسمی این وزارتخانه در دوران جدید براین است که اجرای بیینال ها به انجمن ها سپرده نشود ولی اینجانب به عنوان کسی که در تمام جلسات حضور داشتم شاهد بودم که از اعضای انجمن برای مشارکت در تمامی جلسات شورای سیاستگذاری دعوت شد و آنها نیز مشارکت داشتند حتی در انتخاب دبیر و رییس نمایشگاه نیز حضور داشتند .

/ 0 نظر / 38 بازدید