پژوهه شیطان درهفدهمین نمایشگاه قرآن

به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، بی گمان یکی از عوامل مهمی که جمهوری اسلامی را قادر ساخته تا با گذشت سه دهه از انقلاب اسلامی ،همچنان با عزمی راسخ در برابر دستگاه پرهیمنه و تشکیلات عظیم وقدرت فرعونی کفر جهانی ایستادگی کند،حضور مردم وحمایت بی دریغشان از نظام اسلامی بوده است و اینک با حضور نسل دوم وسوم انقلاب چگونه می توان بدون داشتن یک بینش دشمن شناسانه،با جنگ روانی بی امان،بمباران بی وقفه تبلیغاتی دشمن و شبهه افکنی مکارانه مجامع صهیونیستی به مقابله برخاست؟
از این رو آگاه سازی آحاد جامعه از دسیسه های پیچیده کفر جهانی ،نیازی است که امروز به شدت در جامعه ما احساس می شود و پژوهه شیطان برآنست در حد بضاعت به این نیاز پاسخ گوید.
هدف این پروژه جمع آوری وارائه برخی منابع اطلاعاتی بروز (شامل کتب، مقالات، عکسهاو...) که دسترسی به آنها سهل الوصول نمی باشد.در این میان کمبود منابع مناسب برای مخاطبین جوان و دانشجو،مرتبط با این موضوع بشدت احساس می شود . نه از آن نظر که منبعی وجود ندارد،بلکه قابل استفاده نیست، مثلا چاپ آن کتاب تمام شده ویا آنقدر حجیم است که مطالعه آن از حوصله مخاطب خارج است ویا از نظر جذابیت ظاهری وزیباییهای بصری مناسب نیست.
به همین منظور عده ای از دانشجویان در قالب هسته مرکزی گروه پژوهشی هنری حنیف و با اهدافی چون تفهیم این مطلب که مبنای مقابله با صهیونیسم و ایادی آن،اصل اساسی تبری در اسلام است، پاسخ به این پرسش که چرا ضدیت انقلاب اسلامی و امام خمینی(ره) با آمریکا و اسراییل تا این حد جدی وشدید بوده است، ارائه تصویری جدید و متفاوت اما مستند از صهیونیسم جهانی (خاستگاه اعتقادی ،تاریخی و گستره جغرافیایی) و تبیین خطر آن، تفهیم ابعاد مختلف نبرد دنیای اسلام به رهبری جمهوری اسلامی با صهیونیسم جهانی به سرکردگی آمریکا.
بر اساس این گزارش یکی از این آثار نرم افزار پژوهه شیطان است که با موضوعاتی همچون زرسالاری، زن بودن ممنوع، ایرانی کشی، هولوکاست، کاپالا، آیپاک و... در بخش های متفاوتی ارائه شده است.
از جمله این بخش ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:
1- گالری تصاویر:
یکی از بخشهای این مجموعه شامل بیش از 2900 عکس است که بعضا منحصر به فرد و کمیاب می باشند.
- در صفحه مربوط به هر موضوع قسمتی به گالری عکس اختصاص یافته که با توضیحات مختصری ذیل تصاویر مخاطب را بصورت عینی تر با موضوع آشنا می نماید.
- یکی دیگر از مزایای این گالری قابلیت ذخیره سازی عکسها برروی رایانه کاربر و استفاده این عکسها در سایر موارد می باشد .
2- مجموعه سخنرانی :
شامل 19جلسه سخنرانی از اساتید برجسته ای مانند محمد تقی فیاض بخش، دکتر سید هادی افقهی، حسن رحیم پورازغدی ، شمس الدین رحمانی، با حجم تقریبی 18 ساعت است که قابلیت ذخیره سازی فایل در رایانه شخصی را دارد.
3- مجموعه فیلم :
شامل 8 فیلم و کلیپ با موضوعاتی نظیر"امام خمینی(ره) و مسئله فلسطین"، "لبیک یا حسین" ، "مسیحیت صهیونیستی" ، "سکوت عقربه ها" ، "ازکدامین قبیله ای"
4- مجموعه کتاب :
از دیگر بخشهای کم نظیر مجموعه است که در بخش کتب و مقالات هر موضوع در مجموع شامل متن کامل حدود 30 کتاب پیرامون مسایل متنوع مرتبط با صهیونیسم با قابلیت چاپ صفحات وهمچنین امکان کپی متون، است.
5- مجموعه مقالات:
از دیگر بخشهای کم نظیر مجموعه است که در بخش کتب و مقالات هر موضوع ،در مجموع شامل متن بیش از 100 مقاله پیرامون مسایل متنوع مرتبط با صهیونیسم با قابلیت چاپ صفحات وهمچنین امکان کپی متون است.
6- واژه نامه :
شرح بیش از 476 اصطلاح و کلمه مرتبط با موضوعات مطروحه،با قابلیت جستجو.
7- معرفی نامه شخصیتهای صهیونیست:
شامل زندگینامه و فعالیتهای انجام شده ی 193 نفر از سرکردگان صهیونیست جهانی و رژیم اشغالگر قدس.
همچنین دیگر نرم افزار تولید شده توسط این گروه پژوهشی هنری نرم افزار "مسجد الاقصی" است که این نرم افزار اولین مجموعه چند رسانه ای درمورد فلسطین و حرم قدس شریف است که حجم قابل توجهی از اطلاعات تاریخی ومذهبی را در قالب متن ،عکس، نقشه و تصاویر متحرک ،با طراحی گرافیکی بسیار جذاب در اختیار مخاطبین خود قرار می دهد وشامل بخش های تشریح روند اشغال، نقشه فلسطین، نقشه شهر جدید قدس شهر قدیم قدس است.
گروه پژوهشی هنری حنیف در سال 1380فعالیت خود را با محوریت تبری در اسلام (دشمن شناسی و دشمن ستیزی )آغاز نمود. هسته اصلی گروه از میان جمعی از دانشجویان متعهد شکل گرفت و در این زمینه تا به امروز فعالیتهایی را به انجام رسانده است . محصولات گروه نیز بیشتر متناسب با نیاز و سلیقه ی قشر جوان وبه خصوص دانشجویان، طراحی و عرضه شده ،که امید است مورد قبول امام عصر (عج)واقع شود.
مهمترین فعالیتهای گروه پژوهشی- هنری حنیف ،طی چند سال گذشته به شرح زیر است.
-برگزاری نمایشگاه تابلو مقاله ،باعناوین:
•دیوار ندبه(با موضوع یهود و صهیونیزم) 1384
•پژوهه شیطان(با موضوع یهود و صهیونیزم ) 1385
•حدیث حسن (با موضوع حجاب) 1386
-برگزاری همایشهای علمی باموضوعات:
شش لبه مه گرفته (شناخت یهود و صهیونیسم ) 1383
آمریکای صهیونیستی- انکار یا اثبات (برسی ابعاد نفوذ صهیونیسم در آمریکا)1384
رویکرد های نوین در بررسی افکار امام خمینی ،1385
کنگره زن بودن ممنوع (دشمن شناسی با موضوع زنان و خانواده)1386
-آخرین محصولات ارائه شده توسط گروه پژوهشی هنری حنیف:
نرم افزار مسجد الاقصی: به عنوان اولین مجموعه چند رسانه ای در باره فلسطین و حرم قدس شریف است که حجم قابل توجهی از اطلاعات تاریخی و مذهبی را در قالب متن،عکس،نقشه وتصاویر متحرک در اختیار مخاطبین قرار می دهد.

/ 1 نظر / 31 بازدید
فرهنگسرای ملل

سلام و عرض ادب . به استحضار میرساند فرهنگسرای ملل آماده همکاری مشترک و برگزاری برنامه های نمایشگاهی نشست و... با موضوع مورد اشاره در مقاله شما میباشد .چنانچه تمایلی به برگزاری برنامه هنری داشتید فرهنگسرای ملل در خدمت شما میباشد ./22215062.پارک قیطریه نهران ./سلامت و موفق باشید .