مسوول فرهنگی: با تلاش علما اسلام از گزند دشمنان مصون ماند

حجت الاسلام "‌حسین روحانی نژاد " روز دوشنبه در دیدار با جمعی از ائمه جمعه و روحانیون استان زنجان ، بابیان اینکه جایگاهی که برای مروجین دین تعریف شده جایگاه انبیا و اولیای الهی است، افزود: کارآمدترین روش تبلیغی، تبلیغ چهره به چهره است.
وی یادآورشد:‌ این روش در گذشته های نه چندان دور تنها روش تبلیغ دین بوده است و امروز روش های دیگری هم به امر تبلیغ اضافه شده که تبلیغ را با چالش زیادی مواجه کرده است.
حجت الاسلام روحانی نژاد اظهار داشت:‌ امروز تنها با منبر رفتن نمی توان به توسعه ی دین کمک کرد بلکه باید از روش های نوین تبلیغ نیز بهره گرفت.
وی با بیان اینکه حوزه ها باید مهارت های جدید تبلیغ را به مبلغین آموزش دهند گفت: استفاده نکردن از روش های نظری تبلیغات ممکن است مؤثر واقع نشود.
حجت الاسلام روحانی نژاد با اشاره به اینکه با آموخته های گذشته نمی توان به نیازهای امروز پاسخ داد، تاکید کرد:‌ مبلغین باید آموزش های لازم را یاد بگیرند و آموزش ضمن خدمت همیشه استمرار یابد.
وی اظهارداشت:‌ امروز شبهات در کشور در حال گسترش است و روحانیون وظیفه دارند به این شبهات پاسخ دهند.
معاون فرهنگی و تبلیغ سازمان تبلیغات اسلامی، با اشاره به اینکه در زمان حاضر تهدیدات گسترده ای جوانان را مورد هدف قرار داده است، گفت: باید با ایجاد جبهه ی فرهنگی متحد، در صدد مقابله با هجوم فرهنگی دشمن برآمد.
حجت الاسلام روحانی نژاد اظهار داشت: امروز جنگ نرم جریان دارد و اگر هجمه ی فرهنگی در قالب ناتوی فرهنگی شکل بگیرد صدمه بزرگی بر کشور وارد می شود.

/ 0 نظر / 14 بازدید