آیت الله مکارم شیرازی:فضایل حضرت علی(ع)شرق وغرب عالم را فراگرفته است

به گزارش ایرنا، وی روز چهارشنبه درجلسه تفسیر قرآن کریم درشبستان امام خمینی حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه (س)افزود: دشمنان حضرت علی(ع) می خواستند نام آن حضرت محو شود اما خداوند به دست آنان نام علی (ع) را بلند آوازه کرد و مظلومیت ایشان شناخته شد.
وی گفت: دشمنان اسلام 70 سال بالای منبرها حضرت علی (ع) را لعن کردند و شیعیانش را به زندان انداختند و آنان را به شهادت رساندند اما امروز فضایل آن حضرت همه کتابها را پر کرده و شرق و غرب عالم را فرا گرفته است.
آیت الله مکارم شیرازی گفت: آن حضرت اقیانوس دانش بودند اما مردم آن زمان قدرحضرت را ندانستند و ایشان را با کسانی مقایسه کردند که اصلا قابل مقایسه با آن حضرت نبودند.
وی افزود:"سید احمد زینی"عالم معروف سنی در کتابش از قول ابن عباس آورده است که علم پیامبر(ص)از علم خداست و علم علی(ع)هم ازعلم پیامبر(ص) است، پس اگر علم من و تمام اصحاب پیامبر(ص) را روی هم بریزید درمقابل علم علی (ع) مانند یک قطره آب در هفت اقیانوس دنیاست.
وی گفت:اگرکتاب بزرگ نهج البلاغه نبودهمین جمله برای شناخت مولی الموحدین حضرت علی (ع) کافی بود.
آیت الله مکارم شیرازی همچنین اظهار داشت: داستانهای قرآنی این درس را برای همه دارد که خداوند با ابزارهای بسیار کوچک قدرت نمایی می کند.
وی با اشاره به شرایط کنونی جهان، نمونه ای از قدرت نمایی خداوند را بحران اقتصادی غرب ذکر کرد و گفت:بانکهای رباخوار باعث رونق اقتصادی اروپا و آمریکا شدند و همه اموال و ثروت شرق و غرب را جمع، اما خدا به این بانکها دستور داد که همه اینها را درهم بکوبد که این مساله به یکباره اتفاق افتاد.
آیت الله مکارم شیرازی، ورشکسته شدن دولتها و مشکلات اقتصادی فراوان برای کشورها و مردم آنها را از در این راستا ذکر کرد.

/ 0 نظر / 27 بازدید