نماینده مجلس: سریال های تلویزیونی امسال از متانت بیشتری برخوردارند

به گزارش ایرنا، صدا و سیما امسال با تغییر رویه در انتخاب بخش های سریالی ماه مبارک رمضان،اقدام به پخش سریال فاخر تاریخی - علمی- مذهبی "نردبام آسمان" و دو سریال اجتماعی با عناوین "عبور از پاییز" و "پنجمین خورشید" از شبکه های یک، دو و سه کرد.
رسانه ملی همچنین با تعدیل سریال ها از چهار سریال به سه سریال و تغییر زمان پخش آنها، فرصت بیشتری را در اختیار روزه داران قرار داده تا به طاعات و عبادات بپردازند.
شایان ذکر است، مجموعه طنز "بزنگاه" به کارگردانی "رضا عطاران" در ماه مبارک رمضان سال گذشته از شبکه سه سیما به نمایش درآمد، و نمایندگان مجلس شورای اسلامی، شورای نظارت بر صدا و سیما و همچنین اقشار مختلف مردم بدلیل محتوای ضعیف و بی توجه بودن به مسائل فرهنگی و اجتماعی جامعه این برنامه طنز، صدا و سیما را مورد سرزنش قرار دادند.
"حسن ملک محمدی"،عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار فرهنگی ایرنا، ابراز امیدواری کرد که هر سال شاهد شکوفایی بیشتر صدا و سیما در عرصه فیلم و سریال باشیم و بیشتر بتوانیم از فعالیت های هنری رسانه ملی استفاده کنیم.
وی، با اشاره به انتقادهای صاحبنظران در سال گذشته به مجموعه طنز "بزنگاه"، اظهار داشت: انتقاد سازنده، علاوه بر اینکه مفید و موثر است، موجب رشد و تکامل می شود، بنابراین رسانه ملی نیز به این نتیجه رسیده که بلوغ فکری و اجتماعی مردم سال به سال بالاتر رفته و از بینش ایمانی و سیاسی عمیق تری برخوردار می شوند.
نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی، خاطر نشان کرد: یک طنز باید دور از تحقیر، تمسخر و توهین بوده، ضمن اینکه از پخش تصاویر و دیالوگ هایی که در شان ملت و نظام جمهوری اسلامی ایران نیست، بپرهیزد.
به گفته وی، اگر یک برنامه طنز خوب از کیفیت و کمیت آمیخته با هنر برخوردار باشد، مردم بیشتر از آن استقبال خواهند کرد.
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس، در پایان با بیان اینکه روز قدس امسال از حساسیت فوق العاده ای برخوردار بوده و تعیین کننده و سرنوشت ساز است، از مردم شریف و بزرگوار ایران خواست که هر چه باشکوه تر در راهپیمایی روز جهانی قدس شرکت کنند.

/ 5 نظر / 38 بازدید

ما بچه هاي جنگيم بجنگ تا بجنگيم سيدعلي اماده باش چهارشنبه سوري توي راهه بچه ها بايد ازالان خودمان براي هر چي آتيشي تر كردن چهارشنبه سوري آماده كنيم faryad2010.88@gmail.com

معلم شرکتی

وبلاگ معلمان شرکتی (خرید خدماتی) http://msherkati.blogfa.com/

پر پروانه

سلام ریاضیات لازمه ی زندگی خوشحال میشم تبادل لینک کنیم [لبخند]

پر پروانه

سلام ریاضیات لازمه ی زندگی خوشحال میشم تبادل لینک کنیم [لبخند]http://opaot.mihanblog.com/

پر پروانه

[لبخند]